< Back to Files

Delroy Grant

Crime Files

Więcej

„Jeżeli spytacie, kim był „Nocny łowca”, nie umiałabym powiedzieć, mogę natomiast powiedzieć, kim nie był i to nie był Delroy Grant”.
Shereen Barrie, Evil Up Close: The Nightstalker - Delroy Grant
Delroy Easton Grant urodził się na Jamajce w 1957 r. Kiedy miał dwa lata, matka odeszła i pozostawiła go pod opieką dziadków. Zważywszy że ulice Jamajki nie są najlepszym miejsce, dla dorastającego chłopca, ojciec Granta, pobożny chrześcijanin, postanowił się przenieść do Wielkiej Brytanii. Grant przybył tam w wieku 15 lat i wkrótce potem zaczęła się jego kariera przestępcza. Najpierw zajmował się drobnymi kradzieżami, ale wkrótce przeszedł do bardziej poważnych przestępstw, takich jak włamania, aż trafił do więzienia za napad z bronią w ręku.
W 1975 r. poznaje swoją pierwszą żonę Janet Watson. W ciągu dwóch tygodni zaręczają się. Janet wierzy, że spotkała księcia z bajki, ale po ślubie czar pryska. Janet odkrywa, że Grant ma obsesję na punkcie porządku i kontrolowania wszystkiego. Dowiaduje się, że noże i widelce muszą leżeć w odpowiedniej szufladzie, idealnie wyczyszczone. Za jakkolwiek niedopatrzenie dostaje lanie. Grant z charakteru przypomina doktora Jekylla i pana Hyde’a. Przy świadkach zachowuje się nienagannie, natomiast w domu jest panem i władcą, który wymaga od rodziny absolutnego posłuszeństwa. Małżonkowie mają dwoje dzieci, ale po pięciu latach tego piekła Janet odchodzi.
Grant przenosi się do Leicester, gdzie ma jeszcze dwójkę dzieci ze swoją dziewczyną. Ale w 1991 r. trafia do więzienia za paserstwo. Jego związek wkrótce się rozpada, a on sam wraca do południowo-wschodniego Londynu. Tam poznaje swoją drugą żonę Jennifer Edwards, oddaną członkinię Świadków Jehowy, którzy witają go z otwartymi ramionami. Małżonkowie przeprowadzają się do domu w Brockley, gdzie wychowują dwóch chłopców oraz dwie córki Jennifer z poprzedniego małżeństwa.
Kiedy u Jennifer lekarze rozpoznają stwardnienie rozsiane, Grant, były asystent w domu opieki, musi się nią zaopiekować. Podejmuje pracę taksówkarza na nocnej zmianie, w dzień zaś zajmuje się żoną. Sąsiedzi podziwiają go za troskę i oddanie. Uchodzi za podporę wspólnoty, człowieka życzliwego, zawsze uśmiechniętego i pobożnego. Ale to tylko pozory, za którymi skrywa się sadysta, brutalny gwałciciel i włamywacz, dokonujący nocami najbardziej przerażających zbrodni.