< Back to Files

Gary Ridgway

Crime Files

Więcej

W lutym 1949 roku w Salt Lake City przychodzi na świat syn Mary Steinman, Gary Leon Ridgway. Kiedy ma dziewięć lat, rodzina przenosi się do stanu Waszyngton,.
Dorastający Gary regularnie moczy się w łóżku. Ilekroć matka to odkrywa, najpierw go myje, a potem upokarza przed braćmi i ojcem. Jej postępowanie wścieka chłopca, ale i podnieca.
W wieku 17 lat Gary wbija nóż między żebra sześcioletniemu chłopcu, a na odchodnym mówi:
„Zawsze się zastanawiałem, jak by to było kogoś zabić”.
Chłopiec przeżywa, a Gary nie zostaje pociągnięty do odpowiedzialności za swoje przestępstwo.
W szkole Gary radzi sobie słabo i po latach nikt z jego klasy nie potrafi go sobie przypomnieć, mimo że miał wówczas dziewczynę, z którą się później ożenił.
Wstępuje do marynarki wojennej i zostaje wysłany do Wietnamu. To tam po raz pierwszy regularnie korzysta z usług prostytutek. Jego małżeństwo rozpada się po roku z powodu romansu żony.
Z drugiego związku Gary ma syna, ale jego wymagania seksualne sprawiają, że często zmienia kobiety i w sumie żeni się trzykrotnie. Gustuje m.in. w seksie pod gołym niebem. Uprawia go niekiedy w okolicach, w których później będą znajdowane zwłoki ofiar zabójcy znad Green River.
Ma też obsesję na punkcie prostytutek. Z powodów religijnych nienawidzi ich, ale jednocześnie potrzeby seksualne zmuszają go do częstego korzystania z ich usług.
Wykorzystuje zresztą wszystkich.
Logicznym dalszym ciągiem tego podejścia do świata staną się ofiary morderstw.
Gwałci je, zabija i zapomina, że kiedykolwiek istniały.
To dlatego nie zadaje sobie trudu, by ukryć czy pogrzebać zwłoki. Traktuje je jak śmieci, które po prostu się wyrzuca.
„Zazwyczaj zabijałem je, jak tylko je poznałem i nie za bardzo pamiętam ich twarze. Zabiłem tyle kobiet, że trudno mi je zliczyć".(Gary Ridgway)