< Back to Files

Bracia Kray

Crime Files

Więcej

Ronald i Reginald Krayowie urodzili się w odstępie dziesięciu minut 24 października 1933 r. w Hoxton we wschodniej części Londynu. Ich rodzicami byli Charlie i Violet, która miała już starszego syna, też Charliego.
Po dezercji z wojska podczas II wojny światowej ojciec bliźniaków rzadko bywał w domu, dlatego ich wychowaniem zajmowała się głównie matka – kobieta apodyktyczna, wyznająca matriarchalny model rodziny. Jako małe dzieci bracia byli nierozłączni, co z biegiem lat nie zmieniło się.
Trzej chłopcy Kray amatorsko ćwiczyli boks. Bliźniacy – uchodzący za niezłych łobuzów – pogrywali sobie z prawem i wiele razy cudem uniknęli odpowiedzialności karnej. W marcu 1952 r. dostali wezwanie do odbycia obowiązkowej służby wojskowej. Podobnie jak ich ojciec, nie raz dezerterowali, aż w końcu zostali karnie zwolnieni z armii i trafili do więzienia wojskowego, co na zawsze odebrało im szansę zrobienia kariery w boksie zawodowym. Zdecydowali się więc na podjęcie działalności przestępczej, takiej jak wymuszenia, porwania, napady z bronią w ręku i podpalenia. Policja była świadoma ich poczynań, ale bliźniacy słynęli z bezwzględności i świadkowie dokonywanych przez nich przestępstw zwyczajnie bali się zeznawać przeciwko nim.