CAŁA PRAWDA O ZBRODNI

Więcej
< Artykuły

Sprawiedliwość po latach

Są takie sprawy, których nie udaje się rozwiązać. Mimo, że rodzina i znajomi ofiary są przekonani, co do tego, kto zabił. Sprawa Danuty F. z Nowego Targu znalazła swój finał w sądzie po 11 latach od dokonania morderstwa.

Będąca w piątym miesiącu ciąży Danuta wybrała się do mieszkających w Zakopanem rodziców w odwiedziny. Następnego dnia w domu jej męża zjawiła się policja z mrożącą krew w żyłach informacją: znaleziono ciało Danuty, która zmarła w skutek 80 ran zadanych nożem. Mimo prowadzonego śledztwa, sprawcy nie udało się znaleźć.

Po 10 latach od tych strasznych wydarzeń sprawa trafiła do komórki dedykowanej nierozwiązanym sprawom, Archiwum X w Krakowie. Policjanci przyglądający się aktom natrafiają na zapis meldunku z przed lat, związanego sprawą „Hakowego” – mężczyzny, który w okolicach Nowego Targu, atakował metalowym hakiem kobiety. Program o tej sprawie, autorstwa Michała Fajbusiewicza, był emitowany w telewizji.

Jaki związek ma sprawa „Hakowego” z morderstwem Danuty F.? I w jaki sposób reportaż telewizyjny przyczynił się do rozwiązania sprawy?