Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni

< Artykuły

FAJBUSIEWICZ: ROZMOWY O ZBRODNI

Emisja programu: piątki o godz. 22:30 od 25 grudnia w Crime+Investigation Polsat

ZDJĘCIA DO PUBLIKACJI: https://www.dropbox.com/sh/vd6x0d9q81wj6kd/AAD_bFpBFJUpe6KqGaLFSLL0a?dl=0
VIDEO: 
https://www.dropbox.com/s/wv0imqiitb46ds1/CI_POL_Once%20Upon%20A%20Crime...

Michał Fajbusiewicz, dziennikarz i legendarny twórca „Magazynu kryminalnego 997” powraca w nowym sezonie programu publicystycznego telewizji Crime+Investigation Polsat, w którym spotyka się z czołowymi pisarzami kryminalnymi w Polsce. Każdy odcinek to wyjątkowa rozmowa o prawdziwych zbrodniach, którymi mistrzowie fikcji zajmowali się w trzecim sezonie programu „Opowiem ci o zbrodni”.

 

Michał Fajbusiewicz kolejny raz stanął przed kamerą w lokalnej produkcji telewizji Crime+Investigation Polsat. Po raz trzeci w programie „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni”. Wcześniej dziennikarz kryminalny zaangażował się w takie produkcje jak „Z archiwum 997”, „Cała prawda o zbrodni”, „Skazani: wyznania zza krat” oraz w prezentowany wiosną tego roku program „Akta Fajbusiewicza”.

– Nasza wieloletnia współpraca z Michałem Fajbusiewiczem pokazała nam, że nikt nie ma takiego podejścia do dziennikarstwa śledczego i nikt  z takim zaangażowaniem nie docieka prawdy. Dlatego właśnie po raz kolejny postanowiliśmy poprosić go, aby wraz z naszymi pisarzami zagłębił się w historie prezentowanych przez nas zbrodni i poddał je swojej analizie. Program „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” to spotkanie fascynujących postaci, rozmowa eksperta od tematyki true crime i dziennikarza śledczego z pisarzami, których domeną jest fikcja, a w naszym programie konfrontują się z prawdziwą zbrodnią i ludzką tragedią. Jak pokazały poprzednie dwie serie programu, jest to przepis na sukces

- tłumaczy Agnieszka Kubiak, Head of Content w A+E Networks Polska.

W serii „Fajbusiewicz: rozmowy o zbroni” do dyskusji przy stole zasiadają: prowadzący Michał Fajbusiewicz, którego doświadczenie w tematyce kryminalnej liczy się w tysiącach zgłębionych spraw z całego kraju śledzonych przez miliony Polaków na ekranach telewizorów oraz – po drugiej stronie – czołowi kryminalni pisarze, nie schodzący ze szczytów list bestsellerów. To zderzenie dojrzałego dziennikarza, który widział najmroczniejsze strony ludzkiej natury w rzeczywistości i skupionego na fikcji pisarza, dla którego zmierzenie się z prawdziwą sprawą to niecodzienne wyzwanie. W tym sezonie podejmują się go: Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Igor Brejdygant, Joanna Opiat-Bojarska, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy oraz – debiutujący – Robert Małecki. Każdy z nich pozostawił na chwilę świat wyobraźni, by poznać sprawy, które wstrząsnęły polską opinią publiczną. Opowiedzieli o nich w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni”, teraz swoje wątpliwości i refleksje na ich temat konfrontują z rodzimą legendą dziennikarstwa kryminalnego.

W programie wracamy do spraw, które są znane i zostały już rozwiązane, zapadły wyroki, jednak na ich temat jeszcze wiele nie zostało powiedziane. Możemy tu dotrzeć wiele wątku, pewne imponderabilia z przebiegu śledztw czy spraw sadowych, które dla nas wszystkich zajmujących się zbrodnią mogą być naprawdę interesujące. Pisarze, którzy prowadzą program „Opowiem ci o zbrodni” powracają do akt, w trakcie produkcji odwiedzają miejsca związane z tymi zbrodniami, to są niezwykle ciekawe konfrontacje i nowe podejście do tych spraw. Rozmawiają także z rodzinami ofiar, z ekspertami, śledczymi. Po raz kolejny będę pytał ich o tę perspektywę, o pracę z tym tematem, który tak mocno odbiega od ich codzienności, jaką jest fikcja literacka.

- mówi Michał Fajbusiewicz

OPISY ODCINKÓW:

Tytuł odcinka: Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni 3: Wojciech Chmielarz
Emisja: 25 grudnia, piątek 22:30 na Crime+Investigation Polsat

Opis odcinka: Legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz rozmawia z Wojciechem Chmielarzem o sprawie zabójstwa, którą pisarz zajmował się w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni”. Tym razem zabójczynią okazała się młoda kobieta, która wplątała się w miłosny trójkąt pełen kłamstw i wielkich pieniędzy . Wojciech Chmielarz miał sposobność spojrzeć jej w oczy. Jak to wspomina tę rozmowę?  

 

Tytuł odcinka: Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni 3: Katarzyna Bonda
Emisja: 1 stycznia, piątek 22:30 na Crime+Investigation Polsat  

Opis odcinka: Katarzyna Bonda wraz ze znanym profilerem Bogdanem Lachem w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” wrócili do sprawy zabójstwa 68-letniej Krystyny z Dąbrowy Górniczej. Jej ciało znalazł 18-letni wnuk. Kto dopuścił się makabrycznej zbrodni i dlaczego przyznały się do niej osoby, ktore jej nie popełniły? O tym z Katarzyną Bondą rozmawia legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz.

Tytuł odcinka: Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni 3: Robert Małecki
Emisja: 8 stycznia, piątek 22:30 na Crime+Investigation Polsat

Opis odcinka: Diennikarka z Grudziądza nie dociera do domu z urlopu w Szczyrku. Śledczy znajdują jej samochód z nietypowymi śladami na parkingu przy dworcu w Toruniu. Aleksandra po dziś dzień jest uznawana za zaginioną. W trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” do sprawy wrócił jeden z najbardziej poczytnych polskich pisarzy kryminalnych - Robert Małecki.  O tej tajemniczej sprawie porozmawia z Michałem Fajbusiewiczem, który w przeszłości wielokrotnie się nią zajmował.

 

Tytuł odcinka: Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni 3: Max Czornyj
Emisja: 15 stycznia, piątek 22:30 na Crime+Investigation Polsat

Opis odcinka: Max Czornyj, związany z Lubelszczyzną autor bestsellerowych kryminałów, wraca do sprawy morderstwa pary emerytownych lekarzy i ich opiekuna z Opola Lubelskiego. Zgłębia ją w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” z nadzieją na schwytanie kolejnych sprawców tej tragedii. O sprawie rozmawia z legendą polskiego dziennikarstwa kryminalnego – Michałem Fajbusiewiczem.

 

Tytuł odcinka: Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni 3: Joanna Opiat-Bojarska
Emisja: 22 stycznia, piątek 22:30 na Crime+Investigation Polsat  

Opis odcinka: W Poznaniu w 1997 roku doszło do morderstwa dwunastoletniego Michała. Chłopiec został zaproszony przez starszego kolegę – Pawła – do domu po imprezie andrzejkowej. Nie wrócił na noc. Po latach, w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni”, sprawą zajmuje się Joanna Opiat-Bojarska. Tym razem rozmawia o niej z legendarnym dziennikarzem Michałem Fajbusiewiczem.

Tytuł odcinka: Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni 3: Igor Brejdygant
Emisja: 29 stycznia, piątek 22:30 na Crime+Investigation Polsat

Opis odcinka: Igor Brejdygant wybrał się w okolice Mielna, by w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” zająć się sprawą zabójstwa prowadzącej agroturystykę matki i jej dwóch córek. Ciała po potrójnym morderstwie zostały znalezione przez przypadek   prawie rok później. O tej makabrycznej sprawie Igor Brejdygant rozmawia z Michałem Fajbusiewiczem, który w przeszłosci również zajmował się tą sprawą.

 

Tytuł odcinka: Fajbusiewicz: Rozmowy o zbrodni 3: Małgorzata i Michał Kuźmińscy
Emisja: 5 lutego, piątek 22:30 na Crime+Investigation Polsat

Opis odcinka: Sprawie, której w trzecim sezonie „Opowiem ci o zbrodni” przyglądają się Małgorzata i Michał Kuźmińscy towarzyszy fetor zgnilizny i pełzające robactwo. Para wróciła do tzw. „Władcy much” - mordercy, który w latach 60. grasował w Katowicach, a w swoim mieszkaniu urządził składowisko zwłok zamordowanych kobiet. Tę sprawę dobrze zna także ich rozmówca – legendarny dziennikarz Michał Fajbusiewicz.

Nowe odcinki „Fajbusiewicz: rozmowy o zbrodni” będą pokazywane w piątki, od 25 grudnia o godz. 22:30 w telewizji Crime+Investigation Polsat. Stacja jest dostępna u największych nadawców w Polsce m.in. w Cyfrowym Polsacie, nc+, Orange, UPC, Toya, Netia oraz w lokalnych sieciach kablowych.