Polskie Prywatne Zbrodnie

< Artykuły

Obsesyjna zazdrość

Odcinek 4 – Obsesyjna zazdrość
Żagań, województwo lubuskie
Z miłości do Roberta Stanisława Wojciechowska zmieniła swoje życie. Wyjechała z Kutna i przeprowadziła się do Żagania. Robert pokochał też Artura, syna Stanisławy z wcześniejszego związku. Koleżanki widząc, jak Robert troszczy się o nią i jej dziecko, w głębi serca zazdrościły Stanisławie tak czułego i dobrego partnera. Po kilku latach urodziła się im córka Ania.

Rok później wszystko się zmieniło – Stanisława zaczęła się zwierzać siostrze, że jej partner coraz częściej „zagląda do kieliszka”, a kiedy pije, staje się nieobliczalny, wszczyna awantury, grozi, że ją pobije. Kilka tygodni później zjawiła się niespodziewanie u siostry z dziećmi, zapłakana, w potarganym ubraniu. Robert pobił ją, bo spotkanemu na ulicy koledze odpowiedziała „cześć”.

Odizolował ją od przyjaciół, zaczął śledzić, zamykał w domu. Kiedy Stanisława bez jego zgody zafarbowała włosy, pobił ją, a potem ogolił jej głowę.

Po latach udręki udało się jej wyegzekwować sądownie nakaz eksmisji Roberta z domu. Mężczyzna wyprowadził się, ale nie mógł pogodzić się z rozstaniem. Bezustannie groził narzeczonej, że jeśli nie będzie z nim, to już z nikim nie będzie.

Swoje groźby spełnił – brutalnie zamordował Stanisławę 36 ciosami nożem. Podczas składania zeznań twierdził, że zbrodni nie pamięta, bo działał w amoku. Policjantom, którzy po zabójstwie weszli do mieszkania, najbardziej utkwił w pamięci jeden obraz – obok ciała zasztyletowanej kobiety na tapczanie spokojnie leżał zabójca.