Polskie Prywatne Zbrodnie

< Artykuły

Pamiętnik tragicznej miłości

Odcinek 5 - Pamiętnik tragicznej miłości
Nietążkowo, województwo wielkopolskie
Honorata była piękną kobietą, kochającą żoną i matką, ukochaną córką i siostrą. Kochała kwiaty, fascynowała się ogrodnictwem. Życie w jej rodzinnych stronach w Wielkopolsce układało się niemal sielankowo. Kiedy wyszła za 10 lat starszego Bogdana, wszyscy byli przekonani, że szczęśliwie ułożyła sobie życie.

Lato 2010 r., piękny, lipcowy dzień. Życie 36-letniej Honoraty zakończył morderca. Tego dnia odwiedzała synów na obozie. Morderca dopadł ją na leśnej ścieżce i zadał 36 ciosów nożem. Kilkadziesiąt metrów dalej bawiły się jej niczego nieświadome dzieci. Ta zbrodnia wstrząsnęła okolicą. Ludzie nie mogli uwierzyć w to, co się stało. Tym większym szok wywołała informacja, kto był okrutnym zabójcą. To mąż Honoraty, ojciec jej dzieci.

Okrutna prawda bardzo powoli wychodziła na jaw. Dopiero policyjne śledztwo ujawniło, że jej życie tylko na zewnątrz było sielanką. Trwające 15 lat małżeństwo było pasmem przemocy, udręki i ukrywania prawdy przed najbliższą rodziną. Kiedy Honorata zdecydowała się odejść od męża, ten - jak to określił - za pomocą noża „wyrwał chwasta”.

Matka Honoraty po jej śmierci przypadkiem znalazła pamiętnik córki. Zawierał mrożące krew w żyłach opisy wymyślnych cierpień, które mąż przez lata zadawał żonie. Bił, dusił i psychicznie znęcał się, gdy pozostałych domowników.

Ostatnim ostrzeżeniem był list, który kilka tygodni przed tragedią napisała do Honoraty poprzednia żona męża-oprawcy. Kobieta uciekła od niego tuż przed tym, gdy poznał Honoratę. Opisywała, jak bił ją i krzyczał, że „chce patrzeć, jak ktoś dla niego cierpi”, a wszystkiemu miała bezczynnie przyglądać się jego matka. W końcu, z obawy o własne życie, uciekła za granicę. Była żona ostrzegała Honoratę, by także ona jak najszybciej uciekła z domu grozy. Honorata nie zdążyła. Mąż brutalnie zamordował ją, zadając jeden cios za każdy przeżyty przez Honoratę rok życia.
Szokujący reportaż o miłości, nienawiści i zemście.