Polskie Prywatne Zbrodnie

< Artykuły

W sidłach miłości - Klucze, województwo małopolskie

Odcinek 1 - W sidłach miłości
Klucze, województwo małopolskie
Klucze, maleńka wieś niedaleko Olkusza, to wyjątkowo spokojna okolica. Trudno uwierzyć, że w tej kilkutysięcznej miejscowości rozegrała zbrodnia, która na swój finał czekała ponad dwadzieścia cztery lata.

To historia dziewczyny, która za swoją miłość zapłaciła najwyższą cenę. Ilona była pierwszą ofiarą Adama. Zginęła, bo nie spostrzegła, że za pozorami normalności ukrywa się bezwzględny morderca. 19-latka rozpoczęła właśnie nowy etap w swoim życiu. Nowa szkoła i plany na przyszłość. Kochała i chciała być kochaną. Adam był uroczy, elokwentny i oczytany. Miał to coś, co sprawiało, że kobiety za nim szalały. Ilona była jedną z jego zdobyczy. Myślała o przyszłości, on o karierze i wielkich pieniądzach. Gdy dowiedział się, że Ilona jest w ciąży, wpadł w szał. Udusił ją, a jej zwłoki ukrył w studzience kanalizacyjnej. Dwa dni później ciało znaleźli robotnicy z oczyszczalni ścieków – przypadkowo w odkryciu uczestniczył ojciec Ilony. Adam był jednym z podejrzanych, ale wywinął się policji, gdyż brakowało dowodów.

Potem wyjechał z Kluczy, dostał się na studia, ożenił. Znów zrobiło się o nim głośno po 16 latach, gdy zaginęła już wówczas jego była żona. Zwyrodnialec pozbył się Alicji, bo po rozwodzie został z niczym, bez pieniędzy i mieszkania. Gdyby nie nowa partnerka Adam, mroczny sekret pewnie nigdy nie wyszedłby na jaw. Kobieta, bojąc się o własne życie, zdradziła, że to on zabił własną żonę, a przed laty swoją narzeczoną.