Polskie Prywatne Zbrodnie

< Artykuły

W spirali kłamstw - Lechitów, województwo dolnośląskie

Odcinek 2 – W spirali kłamstw
Lechitów, województwo dolnośląskie
To dwie historie kobiet, które zginęły z rąk tego samego mężczyzny. 30-letni Dominik najpierw pozbył się kochanki, miesiąc później zabił własną żonę. Podwójne morderstwo w Lechitowie wstrząsnęło mieszkańcami tej niewielkiej miejscowości.

Justyna wyszła za Dominika, choć niczego dobrego to nie wróżyło. Mężczyzna miał za sobą kilka nieudanych związków. Szybko przekonała się, że to nie był jej najlepszy wybór. Kiedy na świat przyszło dziecko, zaczęły się kłótnie i wzajemne oskarżenia. 25-latka podejrzewała, że mąż ma romans i nie myliła się. Gdy w samochodzie znalazła pierścionek i komórkę kochanki, była już pewna, że Dominik nie jest wobec niej uczciwy.

Podejrzewała również, że to mąż stał za zniknięciem dziewczyny. Zagroziła, że pójdzie z tą informacją na policję. Gdy wychodziła z łazienki, Dominik rzucił się na nią i kilkanaście razy uderzył młotkiem. Ciało ukrył pod podłogą w pokoju trzyletniego syna.

Rodzicom Justyny tłumaczył, że żona odeszła do kochanka. Przez trzy miesiące udawał pokrzywdzonego męża i z komórki żony wysyłał SMS-y, które miały uśpić czujność jej najbliższych. Matka 25-latki w zapewnienia zięcia nie wierzyła. Pod biurkiem swojego wnuka zobaczyła wyrwaną ze ściany listwę i pękające panele – odkryła wtedy ciało córki. Dominik sam zgłosił się na policję. Przyznał, że zabił – najpierw kochankę, potem żonę. Dlaczego? Tego już wyjaśnić nie umiał.