Polskie Prywatne Zbrodnie

< Artykuły

Za szczelnie zamkniętymi drzwiami

Odcinek 6 - Za szczelnie zamkniętymi drzwiami

Żyrardów, województwo mazowieckie

 

Żyrardów – miasto o robotniczych tradycjach niedaleko Warszawy.

 

 

To tu na jednej z osiedlowych uliczek w małym domu rozegrała się tragedia, która wstrząsnęła całą społecznością.To pozornie historia jakich wiele – Krystyna i Janusz, bardzo się kochali, wzięli ślub. Na świat przyszły dzieci. Początkowa idylla zmieniła się w mroczny koszmar, mąż okazał się alkoholikiem i brutalem. Krystyna pobita trafiła do szpitala, wybaczyła, ale nic się nie zmieniło. Janusz nadal był agresywny, często groził Krystynie, że ją zabije, ale ona nie mówiła nikomu o swoich problemach domowych. Wreszcie małżonkowie rozwiedli się, ale z braku lokalu dla Janusza nadal mieszkali razem. Przemoc, awantury były codziennością rodziny.

 

 

Jednak jeden marcowy poranek zmienił wszystko. Córki znalazły nieprzytomną, poranioną Krystynę na schodach domu. Mimo wysiłków lekarzy Krystyna zmarła. Policja rozpoczęła poszukiwania zabójcy. Jednocześnie córki skierowały podejrzenia na ojca. Podczas przesłuchań Janusz nie przyznał się do niczego, a prowadzone przez kilka miesięcy śledztwo nie dawało rezultatów.

 

 

Wszystkie poszlaki wskazywały jednak na Janusza, który nie przyznawał się. Sąd przekonany o jego winie skazał go mimo wszystko na 25 lat więzienia. Czy musiało dojść do śmierci Krystyny? Dlaczego nikt nie pomógł nękanej przez brutala rodzinie?