Polskie Zabójczynie 3

Polskie Zabójczynie3
< Artykuły

Trzeci sezon POLSKICH ZABÓJCZYŃ

MATKI, SIOSTRY, KOCHANKI – DLACZEGO KOBIETY ZABIJAJĄ?

TRZECI SEZON „POLSKICH ZABÓJCZYŃ”
28 LUTEGO NA ANTENIE CRIME+INVESTIGATION POLSAT

Premiera nowych odcinków w piątki od 28 lutego o godz. 22:00

Co sprawia, że kobiety zabijają? Elżbieta M. uciekła z ukochanym synem do Tarnowa, w obawie przed byłym partnerem. Nieoczekiwanie chłopiec został zamordowany. Zrozpaczona matka szukała pomocy w ramionach kolegi. Gdy ten nie chciał się z nią na stałe związać, postanowiła zabić jego narzeczoną, a następnie spalić ciało. Po 11 latach więzienia wychodzi na wolność. Nie minie wiele czasu, zanim dusicielka z Tarnowa zabije ponownie. Historia tej tragedii zostanie pokazana w pierwszym odcinku trzeciej odsłony serii dokumentalnej „Polskie zabójczynie” na kanale Crime+Investigation Polsat w piątek, 28 lutego o godz. 22:00.

„Polskie zabójczynie” to oryginalna produkcja Crime+Investigation Polsat, zgłębiająca najmroczniejsze polskie sprawy kryminalne, w których główną rolę odegrały kobiety. Trzeci sezon próbuje odpowiedzieć na pytanie, co kieruje matkami, które zabijają cudze dzieci; siostrami, które mordują własne rodzeństwo; kochankami, które pozbawiają życia swoje rywalki? „Polskie zabójczynie” prezentują sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy – funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy. Producentem nadzorującym ze strony A+E Networks jest ponownie Agnieszka Kubiak, natomiast za produkcję programu odpowiada firma Like Vision.

W pierwszym odcinku przyjrzymy się sprawie Elżbiety M., która w 1998 roku ucieka z synem do Tarnowa, by wyzwolić się z patologicznego związku. Syn Amadeusz jest jej całym światem. W dwa lata po przeprowadzce ułożone życie tych dwojga zaburza zniknięcie ośmiolatka. Następnego dnia okazuje się, że chłopiec został zamordowany. Zdruzgotana Elżbieta szuka pocieszenia w ramionach kolegi z pracy. Ten jednak nie odwzajemnia jej uczuć i pozostaje w związku ze swoją dwudziestojednoletnią narzeczoną. Elżbieta aranżuje spotkanie z dziewczyną, podczas którego zabija ją, a zwłoki chowa w kanapie. Po trzech dniach zaciąga ciało do windy wieżowca i próbuje je spalić. Elżbieta M. zostaje skazana na 11 lat pozbawienia wolności za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Po wyjściu z więzienia Dusicielka z Tarnowa zabija ponownie i twierdzi, że zrobiła to na rozkaz zmarłego syna, który marzy o rodzeństwie w zaświatach.

Prokurator Mieczysław Dzięgiel z Prokuratury Okręgowej w Tarnowie tak opowiada o swojej pracy oskarżyciela Elżbiety M.: „ Nie było trudno udowodnić jej winę. Problemem było udowodnienie jej poczytalności. (...).Trudno było udowodnić, że Elżbieta M. z premedytacją dopuściła się tego zabójstwa.”

W odcinku wypowiada się również sędzia Tomasz Kozioł z Sądu Okręgowego w Tarnowie, który wydał wyrok w sprawie Elżbiety M. „W tej sprawie oskarżona podejmowała zachowania mające na celu odwleczenie rozprawy. Były to symulacje zasłabnięć, samouszkodzenia i wreszcie były to zachowania, które jak ocenili to biegli psychiatrzy i psycholodzy, stanowiły symulację stanu stupor” – stwierdza prokurator.

OPISY SPRAW:

Odcinek 1 pt. „Dusicielka z Tarnowa”

piątek, 28 lutego o 21:00 na Crime+Investigation Polsat

Elżbieta M. ucieka z ukochanym synem do Tarnowa, gdzie chłopiec zostaje zamordowany. Kobieta szuka pomocy w ramionach kolegi. Postanawia zabić jego narzeczoną, a następnie spalić ciało. Po 11 latach wychodzi z więzienia. Niedługo po tym Dusicielka z Tarnowa zabija ponownie.

Odcinek 2 pt. „Mordercza odpowiedzialność”

piątek, 6 marca o 21:00 na Crime+Investigation Polsat

Elżbieta B. zajmuje się swoją 49-letnią siostrą z zespołem Downa. Opieka zaczyna być uciążliwa, a frustracja narasta. Kobieta pakuje do torebki m.in. siekierę, szalik i tabletki, po czym zabiera siostrę do lasu. Później służby poszukiwawcze znajdują Elżbietę samotnie błąkającą się po lesie.

Odcinek 3 pt. „Zabójcza piękność”

piątek, 13 marca o 21:00 na Crime+Investigation Polsat

Anna P. ma trudną relację z matką. Napięcie między kobietami rośnie. Po wizycie u wnuków 30 grudnia 2014 roku Elżbieta nie wraca do domu. Mąż Anny zawiadamia policję o zaginięciu teściowej. Po kilku dniach mężczyzna dokonuje w szafie makabrycznego odkrycia.

Odcinek 4 pt. „Czara goryczy”

piątek, 20 marca o 21:00 na Crime+Investigation Polsat

Jolanta W. i Sławomir K. żyli na wysokim poziomie, jednak kobieta szukała czegoś więcej Jolanta wdała się w płomienny romans z poszukiwanym przez służby Danielem. Gdy jej mąż dowiedział się o zdradzie postanowił wydać kochanka policji.. Pewnej nocy Jolanta zakryła głowę Sławomira poduszką i strzeliła. To miała być zbrodnia doskonała.

DODATKOWE INFORMACJE:

  • Crime+Investigation (CI Polsat) zabiera widzów do świata autentycznych zbrodni, w poszukiwaniu prawdy, sprawiedliwości i lepszego zrozumienia przestępczych zachowań. Każda podróż ma charakter osobisty i emocjonalny, w każdej głos zabierają śledczy, specjaliści i osoby najbardziej dotknięte. Crime+Investigation jest dostępny w ponad 50 milionach gospodarstw domowych w 85 krajach na świecie. CI Polsat jest dostępny w ofercie m.in. Cyfrowego Polsatu (pozycje 25 i 80), nc+ (pozycja 139), UPC Polska (pozycja 117 lub 403).
  • Like Vision Sp. z o. o. jest firmą kreującą i produkującą programy telewizyjne. Like Vision tworzy spoty, filmy reklamowe i korporacyjne. Doświadczony, nie zawsze konwencjonalny zespół realizuje produkcje telewizyjne i filmowe od początku do końca, osiągając wyznaczone cele. Like Vision kreuje medialną rzeczywistość, ponieważ z pasją i doświadczeniem szyje na miarę produkcje telewizyjne w dowolnym formacie.

KONTAKT:

DIGITAL & PR MANAGER – POLAND AND CENTRAL & EASTERN EUROPE
A+E NETWORKS
UL. PUŁAWSKA 2
02-566 WARSZAWA, POLAND

+48 668 898 383
katarzyna.grynienko@aenetworks.co.uk