Stan paranormalny

< Artykuły

10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie

Oto propozycja dla tych, którzy naprawdę chcieliby się przestraszyć – lista 10 najbardziej nawiedzonych miejsc na świecie:

1. Biały Dom

Mówi się, że to jeden z najbardziej nawiedzonych domów na świecie. Duchy widywała tu m.in. Jenna Bush, a Hilary Clinton podobno rozmawiała z Eleanor Roosevelt.

2. Londyński zamek Tower

Londyński zamek Tower to miejsce tortur, morderstw i egzekucji. Uchodzi za najbardziej nawiedzoną budowlę w Wielkiej Brytanii; wielokrotnie widywano tu duchy jego najsławniejszych więźniów i mieszkańców. Prócz tego trzeba się też przygotować na bitwę z tłumami turystów.

3.    Szpital Beechworth

Dawny szpital dla obłąkanych Mayday Hills w Australii to teraz popularne miejsce wycieczek dla amatorów spotkań z duchami byłych mieszkańców.

4.    Szkoła Lee Williams

Duchów, które mieszkaję w tej szkole, boi się nawet jej dyrektor. Po zmroku można tu usłyszeć dziecięce głosy, najczęściej dziewczynki, która prosi, by pozwolono jej wyjść na dwór, bo chce się pobawić.

5.    Sanatorium Waverly Hills

Otwarte w 1910 roku sanatorium w Kentucky służyło za szpital podczas największej epidemii gruźlicy i zmarło w nim ok. 63 tys. pacjentów. Od tamtej pory słynie z niezliczonych spotkań z upiorami i zjawisk nadprzyrodzonych.

6. Wyspa Lalek

Okoliczni mieszkańcy omijają tę wyspę, na której podobno w latach 20. XX w. utopiła się pewna dziewczynka. Mężczyzna, który tam zamieszkał jakiś czas później, twierdził, że odwiedza go jej duch, kupował jej lalki i rozwieszał je w różnych miejscach, by ją ugłaskać. W końcu zwierzył się swemu siostrzeńcowi, że zmarła chyba chce, by do niej dołączył w zaświatach, ponieważ odwiedza go coraz częściej. Jeszcze tego samego dnia znaleziono go utopionego dokładnie w tym samym miejscu, w którym zginęła dziewczynka.

7.    Borgvattnet

Każdy, kto spędzi noc na tej nawiedzonej plebanii w Szwecji, otrzymuje stosowny certyfikat. Duchy widywano tu wielokrotnie, a pewien kapelan twierdził, że coś niewidzialnego raz po raz zrzucało go z krzesła.

8.    Hellfire Club

Z tym starym pałacykiem myśliwskim, w którym podobno kiedyś dublińskie elity spotykały się, by czcić diabła, wiążą się opowieści o morderstwach, ofiarach ze zwierząt i istotach, które zamiast stóp mają kopyta.

9.    Hotel Banff Springs

Ten luksusowy hotel w Kanadzie lepiej odwiedzać z dużą ostrożnością. Zamieszkują go dosłownie tłumy duchów, które wielokrotnie ukazywały się gościom. Najbardziej przerażającym przykładem jest rodzina zamordowana w pokoju nr 873, który od tamtej pory pozostaje zamurowany.

10. Zabytkowy Ram Inn

Ten zajazd w Gloucestershire, zbudowany na przecięciu dwóch linii ziemskiej energii, jest podobno najbardziej nawiedzonym miejscem w świecie. W przeszłości składano tu ponoć ofiary diabłu, a obecny właściciel znalazł zakopane pod schodami szkielety dwojga dzieci. Wielu gości uciekało stąd w popłochu w środku nocy, gdy ukazywały im się zjawy, słyszeli głosy, a nawet doświadczali fizycznej przemocy ze strony nie wiadomo kogo.