W MOIM DOMU STRASZY

< Artykuły

O SERIALU

Firma medialna A+E Networks zrealizowała nowy serial poświęcony zjawiskom paranormalnym „W moim domu straszy”, który już w środę, 19 października zadebiutuje na antenie telewizji Crime+Investigation Polsat (CI Polsat). To pierwsza lokalna produkcja kanału poświęcona tematyce zjawisk nadprzyrodzonych. Partnerem redakcyjnym programu jest Super Express.
Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że dom „ma duszę”. Czasami jednak zdarza się, że w domu jest o tę jedną lub dwie dusze za dużo. Bohaterowie programu „W moim domu straszy” to ludzie różnych profesji, w różnym wieku, wywodzący się z różnych środowisk, których łączy jedno: doświadczyli istnienia zjawisk paranormalnych. Czasami doświadczali wizji, w innych przypadkach odczucia były wręcz fizyczne i pozostawiły po sobie trwały ślad. Mieszkańcy każdego z domów opowiadają, co im się przytrafiło a także poszukują odpowiedzi, dlaczego miejsca, w których się znaleźli, były nawiedzone.
To już czwarta seria lokalnie wyprodukowana przez kanał CI Polsat w ciągu ostatnich 2 lat. Partnerem redakcyjnym „W moim domu straszy” jest dziennik Super Express. Marcin Kowalczyk, zastępca redaktora naczelnego, w każdym odcinku wprowadza widzów w świat zjawisk niewyjaśnionych. Dodatkowo na zlecenie telewizji CI Polsat instytut badawczy SW Research przygotował badanie „Zjawiska nadprzyrodzone oczami Polaków” – pierwsza tego typu analiza w Polsce. Premierze serialu towarzyszy kampania marketingowa obejmująca: prasę, oraz media społecznościowe.
Wit Dziki, producent i reżyser serialu, komentuje: „To wyjątkowo ciekawy projekt, coś, czego jeszcze w polskiej telewizji nie było. Teoretycznie format, jakim jest paradokument, funkcjonuje u nas od dawna, ale w naszym wydaniu będzie wyglądał zupełnie inaczej. Mieliśmy świetną i bardzo sprawną ekipę na planie – tu wymienię Karola Czyża odpowiedzialnego za fantastyczne zdjęcia. Bardzo się cieszę, że każdy odcinek, każda z opowiadanych przez nas historii ma zupełnie inny klimat. Liczę na to, że widzowie będą z tej różnorodności zadowoleni.”
Izabella Wiley, dyrektor generalna w A+E Networks Poland powiedziała: „Z roku na rok produkujemy coraz więcej godzin lokalnych treści, a kanał Crime+Investigation od 3 lat jest pod tym względem liderem w swojej kategorii gatunkowej. Bardzo dobrze odbierają to także nasi widzowie, o czym świadczy wzrost oglądalności kanału o blisko 20% w tym roku. Obok programów kryminalnych, naszym silnym filarem są programy paranormalne. Wierzymy, że lokalne spojrzenie i na te kwestie spotka się z pozytywnym przyjęciem przez naszych najbardziej oddanych widzów.”
Za realizację „W moim domu straszy” odpowiada Wit Dziki, a ze strony A+E Networks Poland producentem nadzorującym jest Agnieszka Kubiak, head of content and marketing.
Premiera pierwszego odcinka „W moim domu straszy” odbędzie się w środę, 19 października o godz. 22:00 na kanale Crime+Investigation Polsat (CI Polsat).